post

Wybór ubezpieczenia na życie nie musi być trudny

Towarzystwa ubezpieczeniowe chcąc ułatwić swoim klientom wybór tworzą ogólnodostępny ranking ubezpieczenie na życie. Korzystanie z nich jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej, odpowiedzieć na kilka pytań i wysłać. W odpowiedzi klient dostaje kilka ofert. Może zapoznać się z nimi i w razie szczegółowych pytań skontaktować się z pracownikiem towarzystwa ubezpieczeniowego. Takie zestawienie ofert w rankingu pozwala na zorientowanie się, jakie oferty są dostępne na rynku.

Na co zwrócić uwagę zapoznając się z ofertami ubezpieczeń na życie?

Pierwszym krokiem musi być decyzja o tym, jaka forma polisy będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Do wyboru są polisy na całe życie, polisy terminowe, posagowe, polisy na życie i dożycie. Istotną kwestią jest ponad to, czy interesuje nas jedynie gromadzenie funduszy, czy może chcemy obracać naszymi pieniędzmi a je pomnażać. Tu dostępne są ubezpieczenia inwestycyjne, uniwersalne i zmienne.

Nie dla każdego ta sama składka ubezpieczenia

Dla wielu klientów bardzo istotna jest wysokość składki. Prawdą jest, że ten element polisy jest najbardziej zindywidualizowany. Wysokość należności zależy od wieku osoby ubezpieczonej, płci, wykonywanego zawodu, aktualnego stanu zdrowia, rodzaju polisy na życie i oczywiście sumy ubezpieczenia. Kiedy składka zostanie już wyliczona przez ubezpieczyciela można także zdecydować o terminie płatności – może stanowić toż opłata miesięczna, kwartalna lub roczna. Tutaj należy pamiętać, że ważne są nie tylko potrzeby, ale również możliwości finansowe. Polisa na życie nie może być zbyt obciążająca dla budżetu rodziny.